Kommenteeri

Lembi-Mari Merisalu võitis Tartu kunstiolümpiaadi

Tähtvere Kunstistuudio õpilane Lembi-Mari Merisalu osales kunstiolümpiaadi Tartu piirkonnavoorus  ja saavutas põhikooli astmes esikoha.  Palju õnne Lembile!

Täname Lembi-Mari kunstistuudio juhendaja Eve Valperit ja kunstiõpetajat koolis!

Lembi-Mari kunstiolümpiaadiks tehtud "Väikese Printsi" teemaline kodutöö.

Juhendaja, maalikunstnik Eve Valperi sõnul on Lembi juba päris kogenud joonistaja ja maalija, kes oskab nii joone kui ka värvidega ümber käia. Lembi-Mari stuudioga liitumisel tekkis juhendajal esiti tunne, et kas noortekursus pakub Lembi-Marile ikka piisavalt väljakutseid? Lembi-Mari sõnul kunstikursusel väljakutseid jagub, juhendaja kinnitusel võtab Lembi kunstiõpet südamega.

Edu alustaladeks on sisemine motivatsioon ja töö enese arendamisega 

Eve Valperi sõnul on Lembi-Mari motiveeritud ja ennast juhtiv õppija, keda on rõõm juhendada: „Lembi-Mari leiab ise need kohad üles, kuhu ta areneda saaks või mida ta õppida tahaks. Minulegi õpetajana ja loomeinimesena on tema küsimustele vastamine arenemise ja õppimise koht.  Need on küsimused, mis tekivadki päriselt igasuguse loomingulise protsessi juures ja Lembi-Mari läheb oma loomeprotsessis väga sügavuti. 

Ta vajab õppijana just eelkõige konkreetset tagasisidet.

Tema käe ja silma koostöö on suurepärane, mis näitab, et ta juba on endaga tööd teinud ja teadlikult ennast arendanud. See pole muidugi koht, kus lagi niipea ette tuleb - käe ja silma koostööd ning vaatlusoskust saab lõpmatuseni edasi arendada.

Nähtava maailma kujutamisega on Lembi-Maril suhe väga hea. Ees alles ootavad põnevad teekonnad, kus saab hakata otsima nihestust ja natuke ka ainest muuta. Näiteks, kas vormis või sisus uusi harjumuspärasest erinevaid elemente töödesse sisse tuues,“ täiendas õpetaja Eve. 

Olümpiaadile minek kui võimalus teadmiste ja oskuste proovile panekuks

Olümpiaadile mineku soovist kuulis Eve Valper siis, kui selleteemaline õpetajate koolitus oli juba läbi: „Lembi-Mari tuli minuga rääkima mõned nädalad enne olümpiaadi. Otsisin internetist infot olümpiaadil osalejatelt oodatava kohta. Selgus, et nii piirkonna- kui ka lõppvoor koosnevad kolmest osast: teooriaküsimustele vastamine, praktiline töö ning eelnevalt koduse ülesandena valminud omaloomingulise teose esitlemine.

Teooriavooru eel tegin natuke uurimust ja leidsin eelmiste aastate ülesanded. Laenutasime talle Tartu Ülikooli raamatukogust kunstiajaloo õpikud, millest Lembi-Mari õppis enne olümpiaadile minekut. Talle jäi tegelikult minu soovitatud materjalidega ettevalmistamiseks väga vähe aega.

Kunstiolümpiaadil Lembi-Mari loodud omaloominguline juugendstiilist inspireeritud muster. 

Oma ideede teostamiseks on vaja julgust

Mida olen ise kunstnikuna pidanud oluliseks, selle nõuande andsin praktilisse vooru ka õpilasele kaasa - et kui satub mingisugune ülesanne, kus tuleb valida, kas nii-öelda jälgida konjuktuuri ja mõelda, mis võiks hindajatele meeldida või on võimalus valida mõne oma idee täide viimine ja kujutamine, siis kindlasti võiks jääda oma mõtte järgimise juurde.
Sest hiljem kui selgub, et võitu või väljastpoolt oodatud edu ei saabunud, siis on endal hea tunne, et vähemalt ma järgisin oma ideed. Ütlesin ka Lembi-Marile toetavad sõnad kaasa, et oskused on tal praktilise vooru teostamiseks väga head, teostamiseks on vaja lihtsalt julgust. Ja ta valiski enda idee tegemise!“

Kunstiolümpiaadi lõppvoor ootab alles ees

Tundsime Tähtvere Kunstistuudios siirast rõõmu uudisest, et Lembi-Mari võitis piirkondliku kunstiolümpiaadi ja läheb võistlema lõppvooru.
 „Kui Lembi-Mari soovib minu poolset juhendamist ka lõppvoorus osalemise eel, olen seda muidugi hea meelega valmis tegema,“ kinnitas juhendaja Eve Valper.

Fotol vasakult: juhendaja Eve Valper, Lembi-Mari Merisalu ja kunstistuudio asutaja Kadi Riive

Soovime Lembi-Marile kogu Tähtvere Kunstistuudio poolt palju inspiratsiooni, loomeindu ja tuult tiibadesse olümpiaadiks valmistumisel!
Tänavuse kunstiolümpiaadi lõppvoor toimub 3. mail Tallinnas.


Lisa kommentaar

Email again: